Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Mirc İndir
play store app store

Alıç Sirkesi Faydaları

Alıç Sirkesi Faydaları

Alıç Sirkesi Faydaları

Alıç Sirke Yapılışı,Alıç Sirke Tarifi,Şifalı Bitkiler,Organik Ürünler,Alıç Sirkesi Faydaları,bitkisel ürünler hayatımızda hep vardı eski zamanlarda hastanenin doktorun pek olmadığı yada ulaşım zorlukları nedeniyle insanların hastalandıkları zaman doktora gitme imkanları bulunmamasından dolayı ninelerimiz dedelerimiz bitkisel ilaçlar yaparak bir çok hastalığa şifa bulmuşlardır,teknoloji ilerledi tıp ilerledi artık her yerde hastaneye doktora ulaşmak kolaylaştı fakat insanlar halen bitkisel tedavi ile yaralarını sarmak amaçlı çeşitli yöntemlere baş vurmaktalar.

Yaşantımızda bitkilerin önemi büyüktür her bitkinin sebzenin meyvenin vitamin deposu olduğu malum ve tüketmemizde fayda vardır bitkilerle tedavinin hayatımızda olumlu sonuçları vardır bazende dozunu fazla kaçırdığımızda yan etkileri bulunmakta her ne kadar hastalıklarımızda şifayı bitkilerde arasak,ta önce doktora görünmek ve bitkisel ürünler hakkında doktora danışmakta fayda vardır diyelim ve konumuzla devam edelim.

Bugün bir çok meyveden hatta ıtırlı sebzelerden bil sirke elde edilmekte ve bunların doğal ev yapımı olanlar hem sağlık açışından hemde faydası için önemli bu günlerde mevsimi olmasından dolayı alıç meyvesinden sirkenin yapımı ve faydaları gündemde hatta hiç vakit kaybetmeden bende sirkeyi yaptım ve oluşmasını bekliyorum geçen yılda yapmıştım çok güzel tadı ve içimi var sirkenin sağlık açısından faydalarına geçmeden önce nasıl yapılıyor ondan söz edeyim ve tarif olarak kendi yaptığım şekil sizlerle paylaşayım.

Alıç Sirkesi Yapılışı

Önce pazardan alıçları satın aldım güzelce yıkadım suyu süzüldükten sonra ezdim ve iki kilo alıç,ımı cam kavanoz içine koydum üzerine bir yemek kaşığı kaya tuzu iki elma bir yemek kaşığı toz şeker kendi ev yapımım bir su bardağı elma sirkesi ve üzeri basa su koydum kavanozun kapağını sıkıca kapattım ve karanlık bir yere koydum her gün kavanozu sallayarak alıçların karışmasını sağlıyorum 20 gün kadar bir süre geçince alıçlar dibe çöker son aşama dibe çöken alıçları süzerek şişelemek olacak böylelikle ev yapımı doğal sirke,mi elde etmiş oluyorum.

Alıç Sirkesinin Yararları

Alıç Sirkesi Ne İşe Yarar,ev yapımı doğal sirkelerin sağlığımız açısından faydaları bitmez ve sirkenin kullanıldığı diğer bir alan ise mutfaklarda kullanılması faydaları nelermiş İç hastalıkları tedavisinde destekleyici rolü olan alıç sirkesi çorbalarda yada salatalarda kullanılarak tüketilebilir.
Beyni güçlendirdiği gibi hafızayı da kuvvetlendirir.
Yüksek tansiyon problemi yaşayanlar alıç sirkesi tüketirse damarlarda oluşan yüksek basıncı dengeleyerek tansiyonunu düzene sokar.
Alıç sirkesinin içerisinde yüksek oranda antioksidan vardır. Antioksidanlar, bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve vücuda giren serbest radikallerle baş eder.
Stres, sinir, depresiflik ve uykusuzluk gibi problemlerin tedavisinde destekleyici özelliği vardır.
Akciğerlerdeki ağrı ve baskı hissi için alıç sirkesi tüketilebilir.
Kalp damar hastalıkları,nda tedaviyi destekler.
Kalp kaslarının güçlenmesinde yardımcı olur.
Felç riskini ve kalp krizi riskini azaltır.
Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayarak yağ yakımını artırır.
Mide parazitlerinin giderilmesinde yardımcı olur.
Soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi bağışıklık üst solunum yolları hastalıklarını önler ve iyileştirmek için yardımcıdır.
Tahriş, kızarıklık, alerji gibi dermatoloji problemlerde kontrollü şekilde içilmesi problemlerin giderilmesinde yardımcı olabilir.
Cinsel ilişkide performans artmasına yardımcı olur.
İdrar söktürücü özelliği vardır.
Hücre yenileyen ve besleyen özelliğiyle kanser risklerini aza indirdiği bilinmektedir.
Kadınlarda menopoz döneminde yaşanan problemleri olumlu yönde düzeltebilir. Ayrıca yumurtalıkların olumlu etkilenmesini sağlar.

Alıç Sirkesi Faydaları

 

 

admin 313 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50